11.10.2024
Projekty szkoleniowe

KSAP inspiruje – Zarządzanie wiedzą w sektorze publicznym: strategie i praktyki

Zapraszamy na inspirujące spotkanie z prof. Pawłem Wyrozębskim, Dziekanem Szkoły Doktorskiej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ekspertem w zakresie zarządzania wiedzą i projektami. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 22 października br. w godz. 16:30 - 18:30, w ramach projektu "KSAP inspiruje". 

Zapraszamy do dyskusji na temat strategii i praktyk zarządzania wiedzą we współczesnych organizacjach.

Proces zarządzania wiedzą obejmuje:

  • identyfikację,
  • pozyskiwanie,
  • gromadzenie,
  • przetwarzanie,
  • indywidualne i zespołowe uczenie się,
  • utrwalanie i przechowywanie,
  • wykorzystanie,
  • dystrybucję
  • aktualizację wiedzy.

Umiejętne zarządzanie wiedzą znacząco wpływa na efektywność funkcjonowania organizacji oraz na jakość świadczonych usług. 

Sukces zarządzania wiedzą polega na zapewnieniu łatwego dostępu do informacji oraz jej skutecznym wykorzystaniu w realizacji różnorodnych działań instytucji publicznych. Efektywne zarządzanie wiedzą to nie tylko gromadzenie informacji w bazach danych i procedurach, ale przede wszystkim jej aktywne i efektywne wykorzystanie w praktyce. 

Prof. Paweł Wyrozębski pomoże nam zrozumieć jak dobrze zaprojektować system zarządzania wiedzą oraz spróbuje razem z uczestnikami znaleźć odpowiedź na pytanie, czy lub dlaczego warto stosować systemowe podejście do zarządzania wiedzą. Przedstawi także przykłady rozwiązań i dobrych praktyk stosowanych w instytucjach publicznych w Polsce i na świecie, pokazując, jak zarządzanie wiedzą może wspierać rozwój i innowacyjność sektora publicznego. 

Program

  • 16:30 – 16:50 Wystąpienie inspirujące, Prof. Paweł Wyrozębski
  • 16:50 – 17:30 Moderowana dyskusja
  • 17:30 – 18:30 Czas na rozmowy przy małym poczęstunku

Prelegent

dr hab. Paweł Wyrozębski, prof. SGH

Dziekan Szkoły Doktorskiej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przewodniczący Rady Programowej na kierunku Zarządzanie projektami w SGH. Współorganizator i wieloletni wykładowca Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami SGH oraz Podyplomowych Studiów Oceny i Audytu Projektów. Wykładowca programu SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia oraz Master of Business Administration Executive (MBA Executive) Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Certyfikowany specjalista w zakresie zarządzania projektami (PRINCE2®, AgilePM®, Scrum PSM), ryzykiem (M_o_R®), portfelami (MoP®) i programami projektów (MSP®) oraz facylitacji (Metodyka Process Iceberg®).

Od przeszło 20 lat kierownik, współorganizator i konsultant projektów doradczych, szkoleniowych i naukowo-badawczych. Kierownik projektu „Kierunek na Zarządzanie Projektami!”, zwycięzcy konkursu Polish Project Excellence Award w kategorii „Nowe technologie, nauka i innowacje” organizowanego przez International Project Management Association w 2022 roku.

W toku swojej kariery zawodowej współpracował w zakresie zarządzania projektami z organizacjami takimi jak: Ministerstwo Zdrowia RP, Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Rządowe Biuro Monitorowania Projektów (KPRM), Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, Najwyższa Izba Kontroli, Instytut Pamięci Narodowej, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, PGE Bełchatów, KGHM Polska Miedź S.A., Urząd Miasta w Olsztynie, Ten Step Sp. z o.o. i inne.

Specjalizuje się w zagadnieniach zarządzania projektami, w szczególności metodyk i standardów zarządzania projektami (PRINCE2, PMI, Agile), strategicznego zarządzania projektami i funkcjonowania biur zarządzania projektami (PMO), zagadnień planowania i kontroli przebiegu projektów, informatycznego wsparcia i narzędzi dla zarządzania projektami, zagadnień organizacji projektowej i innych. Członek stowarzyszeń fachowych (PMI, IPMA) i propagator idei zarządzania projektami także poza środowiskiem akademickim (m.in. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy i Akademia Młodego Ekonomisty).

Adresaci spotkania

Spotkanie adresowane jest do słuchaczy i absolwentów KSAP, urzędników administracji publicznej i ekspertów zainteresowanych tematyką zarządzania wiedzą.

Zgłoszenia 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej do 18.10.2024 r. (piątek) do godz. 12:00.

 

Kontakt

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: KSAPinspiruje@ksap.gov.pl.